CAS 32 se stěhuje

detail

CAS 32 se stěhuje

  • imgLukáš
  • img1.5.2021 07:17
V úterý 27.4. 2021 v 9:00 hodin, opustila po více než třiceti letech své stanoviště CAS 32. Do loňského roku byla zařazena do vozového parku hasičské stanice Broumov HZS KHK. V lednu 2021 došlo k bezúplatnému převodu na JSDHO Broumov. Na základě Memoranda o spolupráci mezi městem Broumov a Veba textilní závody a.s., se podařilo zajistit garážové stání v areálu Veba Olivětín. A to přímo v garáži JSDHP Veba Olivětín. Velká část členů JSDH Broumov je rovněž zaměstnanci Veby. Čímž se v případě vyhlášení poplachu zkrátí výjezdové časy jednotce Broumov. Se zařazením vozidla CAS 32 do vybavení jednotky se mohlo přistoupit k realizaci změn v poplachových plánech pro město Broumov. Ty byly změněny naposledy v roce 2018, kdy namísto JSDHP Veba Olivětín byla zařazena JSDHO Jetřichov. Nově, tedy v případě vzniku mimořádné situace vyjíždí dvě družstva JSDH Broumov. Patří se poděkovat členům jednotky Jetřichov, že roli druhého družstva pro Broumov do dnešních dnů plnili. 

img
img