Okrskové cvičení v Martínkovicích

Okrskové cvičení v Martínkovicích

• img20.10.2018 09:00
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti....

6 jednotek hasičů se sjelo do Martínkovic, aby završilo praktickým výcvikem Výcvikový rok 2018. Nejdříve proběhlo teoretické a praktické školení práce s nastavovacími žebříky, dále ukázka přetlakové ventilace, teorie první pomoci při nadýchání zplodinami hoření. V další části jednotky provedly praktické cvičení: "Požár sena a slámy ve velkokapacitním kravíně". Nasazení útočných proudů v přízemí i do patra s pomocí nastavovacího žebříku (vše v DT). Další jednotky provedly dálkovou dopravu vody na požářiště. Transport osoby s dýchacími potížemi z patra do přízemí a následná první pomoc od zdravotnice hasičské jednotky. Mimo plán bylo třeba vyřešit výměnu prasklé pneu u jednoho zásahového vozidla. Na závěr velitel okrsku provedl zhodnocení.

Účast: JSDH Martínkovice, JSDH Božanov, JSDH Otovice, JSDH Hejtmánkovice, JSDH Broumov a JSDHP VEBA Broumov a.s.
Celkem hasičů: 33