Poslední mohykán

detail

Poslední mohykán

  • imgLukáš
  • img30.12.2018 17:52
Poslední směna po 37 letech a dvou měsících

Dnes ráno v 7.°° hodin odsloužil svou poslední směnu na hasičské stanici Broumov nadpraporčík Jiří Kolář. Stalo se tak po 37 letech a dvou měsících služby u HZS Khk. Jako třiadvacetiletý nastoupil dne 1.11. 1981, tehdy ještě k Veřejnému požárnímu útvaru. Začínal na pozici výjezdového hasiče a časem se přes technika strojní služby vypracoval až na velitele družstva. Během oněch let zažil mnohé, výstavbu hasičské stanice Broumov v ulici Pivovarská, přerod VPÚ na HZS Khk, přestěhování stanice do ulice Soukenická, ale hlavně mnohé zásahy. Za účast na mezinárodní pomoci při povodních v roce 2002 ve Francii byl dokonce vyznamenán. Jiří Kolář byl řadu let členem JSDH Broumov. Rozloučit se a vzdát hold tomuto poslednímu mohykánovi přišli současní i bývalí kolegové ze stanice Broumov a Náchod. Pomyslného vyřazení ze služby se ujal ředitel ÚO Náchod plk. Ing. David Pouč a velitel stanice Broumov npor. Bc. Lukáš Plachta. Za nás všechny mu přejeme pevné zdraví a dlouhá léta v osobním životě.

Omlouvám se za chybně uvedené informace v první verzi příspěvku.

31.12. 2018

Novák Lukáš.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img