Poslední mohykán

• imgLukáš
  • img30.12.2018 17:52
Poslední směna po 37 letech a dvou měsících

Dnes ráno v 7.°° hodin odsloužil svou poslední směnu na hasičské stanici Broumov nadpraporčík Jiří Kolář. Stalo se tak po 37 letech a dvou měsících služby u HZS Khk. Jako třiadvacetiletý nastoupil dne 1.11. 1981, tehdy ještě k Veřejnému požárnímu útvaru. Začínal na pozici výjezdového hasiče a časem se přes technika strojní služby vypracoval až na velitele družstva. Během oněch let zažil mnohé, výstavbu hasičské stanice Broumov v ulici Pivovarská, přerod VPÚ na HZS Khk, přestěhování stanice do ulice Soukenická, ale hlavně mnohé zásahy. Za účast na mezinárodní pomoci při povodních v roce 2002 ve Francii byl dokonce vyznamenán. Jiří Kolář byl řadu let členem JSDH Broumov. Rozloučit se a vzdát hold tomuto poslednímu mohykánovi přišli současní i bývalí kolegové ze stanice Broumov a Náchod. Pomyslného vyřazení ze služby se ujal ředitel ÚO Náchod plk. Ing. David Pouč a velitel stanice Broumov npor. Bc. Lukáš Plachta. Za nás všechny mu přejeme pevné zdraví a dlouhá léta v osobním životě.

Omlouvám se za chybně uvedené informace v první verzi příspěvku.

31.12. 2018

Novák Lukáš.