Požár

• img18.3.2019 17:56
Sušárna

Převzato z HZS KHk:
Ve Smetanově ulici zasahovaly v jednom z průmyslových objektů celkem čtyři jednotky požární ochrany. V uzavřené hale došlo k zahoření stroje – mikrovlnné sušičky. Požár hasiči lokalizovali po několika minutách pomocí ručních hasicích přístrojů, konečná likvidace byla velitelem zásahu oznámena v 19:55 hod. Prostor haly o rozměrech asi 15x30 m byl celý zakouřen, jednotky jej odvětrávaly a požárem zničený stroj musely rozebrat. Požár se navíc rozšířil vzduchotechnikou i na střechu, kde poničil izolaci. Příčinou vzniku události byla techniko-provozní závada. Předběžná škoda byla vyčíslena na 5 milionů korun a díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 50 milionů korun.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Broumov, jednotky SDH Broumov, Meziměstí
a podniková jednotka SDHP Veba Broumov.
Výjezd RZA-L2R, CAS 20, CAS 32, CAS 20 Tatra, CAS 20 Scania, 2 x DA 8, CAS 24.